Otrdien, 24. oktobrī, tika atklāta devītā “Young Media Sharks” Starptautiskā mediju nometne vidusskolēniem, kas kinopilsētā “Cinevilla” pulcē 32 jauniešus no 16 dažādām Latvijas pilsētām, portālu “Delfi” informēja nometnes rīkotāji.
Jaunieši nedēļas garumā iepazīst dažādas mediju jomas, gūstot pieredzi no labākajiem Latvijas un ārvalstu jomas ekspertiem, kā arī praktiski darbojas ar dažādiem mediju rīkiem.
Nometni “Young Media Sharks” atklāja nometnes idejas autore un producente Ilona Bičevska un nometnes satura kurators Kārlis Dagilis. Nometnes dalībniekus ar savu klātbūtni pagodināja arī Vācijas Federatīvās Republikas Vēstniecības Rīgā Kultūras un preses nodaļas vadītājs Kristofers Gronavs.
Pirmajā vakarā dalībnieki pildīja saliedēšanās uzdevumus multimākslinieka Henri Särekanno (Igaunija) vadībā. Vakara pirmais viesis bija ētera personība Gustavs Terzens, kurš iedvesmoja jauniešus ar savu dzīvesgājumu, atklājot mediju pasaules aizkulises. Vakars noslēdzās ar režisores Kersti Uibo dokumentālo filmu “Mana īpašā vieta”, kur viņa dalībniekus aizveda uz savu vietu, par kuru radījusi dokumentālo filmu.
Nometnes otrā diena – zinību diena, kurā jauniešu guva ieskatu nākotnes komunikācijas, mediju un nākotnes žurnālistikas pasaulē, kurā ieskatu sniedza portāla “Delfi” galvenais redaktors Filips Lastovskis. Ar ārvalstu mediju pieredzi iepazīstināja Antti Hirvonen no organizācijas “YLE”, savukārt par sociālo mediju trendiem Latvijā un to lomu mūsdienās pastāstīja Katrīna Malacanova (“Credo Dizains”).
Dienas otrajā daļā lielu interesi dalībnieku vidū izraisīja Arta Krilova (“Wrong”) vadītā meistarklase par mākslīgo intelektu un mediju nākotni, kur viņš demonstrēja, ka pašreiz nav mākslīgā intelekta dzimšana, bet gan renesanse, kuru piedzīvojam šodien. Roboti nav atnākuši, lai mums atņemtu darbu, bet palīdzētu mums “kļūt labākiem”, vēsta nometnes rīkotāji.
Režisore Kati Laukkanena ieveda jauniešus dokumentālo filmu pasaulē un stāstīja par dokumentālo filmu spēku, ņemot par piemēru savu personīgo dokumentālo filmu “Tatty”, kas ir par jaunietēm, kuras ikdienā saskaras ar mentālās veselības grūtībām. Jaunajiem interesentiem viņa iesaka: “Pirms sākt filmēt jebkādu dokumentālo filmu, jums ir jāizzina temats, vieta un cilvēks. Jāpavada laiks, lai iegūtu uzticību, tas var aizņemt ilgu laiku, bet no sākuma vajag uzticību un zināšanas, un tikai tad jūs varat ķerties pie kameras. Jo galu galā dokumentālā filma ir par varoni nevis par producenta redzējumu.”
Dienu noslēdza multimākslinieks Henri Särekano no Igaunijas, kurš “Cinevilla” kinozālē iepazīstināja ar pieciem kino darbiem/darbu fragmentiem, lai jauniešiem parādītu citas perspektīvas, atklājot, ka mākslinieciskās izteiksmes veidi var būt dažādi.
Nometnes rīkotāji vēsta, ka nedēļas laikā jaunieši iedvesmojošās lekcijās un praktiskās nodarbībās varēs apgūt video un digitālās stāstniecības metodes, prezentēšanas prasmes, iepazīsies ar jaunākajām sociālo mediju tendencēm, mākslīgā intelekta iespējām un riskiem, kā arī citām mediju pasaules iespējām un izaicinājumiem. Katra diena būs piepildīta ar lekcijām, praktiskām darbnīcām, patstāvīgiem un grupu uzdevumiem – to laikā būs iespēja iegūt zināšanas un prasmes, kas noderēs jauniešu tālākai radošajai attīstībai.
Nometnes rīkotāji pateicas Vācijas Federatīvās Republikas Vēstniecības Rīgā un Kuldīgas novada domei par to, ka šī nometne – izaugsmes piedzīvojums ir pieejams ikvienam jaunietim Latvijā neatkarīgi no viņa ģimenes iespējām, jo mācības, dzīvošana un ēdināšana “Cinevillā” 6 dienu intensīvajā mediju nometnē ir bez maksas.
Nometne notiek no 24. līdz 29. oktobrim kinopilsētā “Cinevilla”.